Janković je zbudil pozornost urednikov portala City Mayors s tem, da je kot župan prestolnice pometel s tekmeci na parlamentarnih volitvah in tako postal najresnejši kandidat za mandatarja nove slovenske vlade. Ob tem City Mayors podrobno našteje dosežke Jankovićevega županovanja. Razvoj Ljubljane so opazili tudi drugod: tako je Ljubljana po izboru ameriške poslovne revije Forbes eno od petih mestb v Evropi, kjer se najbolje živi. Evropska komisija je Ljubljano proglasila za najvarnejše mesto v Jugovzhodni Evropi. Svetovna zdravstvena organizacija je slovensko prestolnico uvrstila na seznam mest, prijaznih do ljudi z različnimi oblikami oviranosti (op. ur.: od letošnjega aprila je Ljubljana tudi na seznamu mest, prijaznih do starosti). In ne nazadnje: mesto se je v času Jankovićevega županovanja dobilo pomembne športne in kulturne infrastrukturne objekte.
Janković je za City Mayors izjavil, da je najbolj ponosen na izboljšave na področju družbenega življenja in kakovosti okolja. Ureditev obrežij Ljubljanice je odprla nove prostore za druženje, mesto pa je dobilo za 15 hektarjev novih parkov in ta v glavnem na prej degradiranih območjih. V drugem mandatu se je Janković po pisanju portala City Mayors še bolj usmeril v trajnostni razvoj. „Radi bi videli, da bi Ljubljana postala najčistejše mesto v Evropi,“ je župan povedal ameriškim novinarjem.
City Mayors omenja županove uspehe na področju javnega prometa: zelo pomemben korak je bila uvedba „pametne kartice“ (Urbane), medtem ko je letos Ljubljana uspešno vpeljala sistem za brezplačno izposojo koles. Portal ne izpusti dosežkov mesta na področju razvoja multikulturalizma in strpnosti. Med konkretnimi koraki omenja uspešno zaključen postopek nakupa zemljišča za ljubljansko džamijo in sredstva, ki jih mesto namenja za nevladne organizacije, ki skrbijo za ranljive skupine, na primer Rome.
Ne nazadnje se portal dotakne sprememb na področju same organiziranosti mestne uprave in sodobnega načina vodenja, ki ga je Janković uspešno prenesel v lokalno samoupravo iz poslovnega sveta. Delovanje mestne uprave naj bi po novem spominjalo na delovanje korporacije. Po Jankovićevih besedah naj bi postalo bistveno bolj ciljno in projektno usmerjeno. Ob tem uprava deluje „povsem transparentno“. Janković je ob rednih dnevih odprtih vrat sprejel že več kot 7.000 meščanov, po potrebi pa „pride tudi na dom“. Kot vzor za Ljubljano Janković omenja Dunaj (po urejenosti) in Barcelono (po živahnosti utripa). Toda – kot smo od bivšega župana prestolnice že vajeni – ni dvoma, katero mesto na svetu je najlepše.